Visszhang: koncert

The Jesus and Mary Chain

Visszhang

Először úgy volt, hogy a Reid fivérek interjút adnak, de ez sajnos meghiúsul.

A derék skótoknak külön backstage jár, lényegében megközelíthetetlenek. Így marad a koncertélmény, valamint a leghangulatosabb hazai fesztiválhelyszín rövid feltérképezése. A Fekete Zaj nagyon szép helyen fekszik, a közvetlen területén három színpad található, de van egy-két külső toldaléka is. A kisebb színpadokon belepillantunk Boebeck, a Tenger és a Maustetytöt fellépésébe – a finn indie-pop lányduó ezzel a névvel valószínűleg nem fog nagy nemzetközi karriert befutni. A Jesus and Mary Chain fél 10-kor indítja első magyarországi fellépését a felkelő szuperhold megvilágításában. Jim Reid keveset szól a közönséghez és továbbra is igazolja, hogy 40 évnyi tapasztalat ide vagy oda, ő az egyik legintrovertáltabb frontember a könnyűzene történetében. Bátyja, a 65 évesen is boglyahajú William szokás szerint hátrébb pozicionálja magát, a Jesus feliratú erősítők elé, a minél erőteljesebb gitártorzítás érdekében. A három kísérő zenésszel fellépő testvérpárt különösebben nem hatja meg, hogy először járnak erre: bőven játszanak a Glasgow Eyes című idei új albumról, csak szolidan adagolva a klasszikusokat. Hozzák a megszokott magas színvonalat, és a vége felé még egy meglepetés is belefér: Jim a Just Like Honey című slágert Beck Zoli lányával, azaz Boebeckkel adja elő duettben.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.