Egy igazi sorozatsztár: Orbán Viktor szerepel a hekkerekről szóló Mr. Robot új évadában

  • narancs.hu
  • 2017. október 12.

Interaktív

Lehet, hogy a miniszterelnöki poszt után végleg színésznek áll?

A sorozatokkal foglalkozó blog, a Sorozatjunkie osztotta meg a Facebookján, hogy a magyar idő szerint ma reggel debütált Mr. Robot (kritikánk itt olvasható) új évadának első részében magyar vonatkozás is van. Méghozzá Orbán Viktor tűnik fel az epizódban, aki a sorozatbeli jelenléttel végleg feliratkozott a film- és sorozatsztárok listájára, a magyar miniszterelnök ugyanis

közel három másodperc erejéig szerepel az epizódban,

ráadásul Donald Trump és Theresa May mellett áll. Az ominózus jelenetben éppen a főhős, Elliot Alderson (Rami Malek remek alakítása) monologizál arról, hogy mi csupán bábok vagyunk a vezetők kezében, zsákutcába jutottunk, majd jön egy rövidke jelenet, amelyben Trump mellett ott áll Orbán Viktor is.

A sztárok

A sztárok

Fotó: Mr. Robot

Lehet, hogy ezután a kormányfő megfontolja, hogy visszatérjen a színészethez, ugyanis már 1983-ban is megmutatta tehetségét, amikor a Szegény Dzsoni és Árnika című filmben statisztált, pontosabban egy focistát alakított.

Orbán Viktor a Szegény Dzsoni és Árnika című filmben

Részlet a Szegény Dzsoni és Árnika c. filmből. Írta: Lázár Ervin, rendezte: Sólyom András, operatőr: Mertz Lóránd, főszerepben: Puskás Tamás, Nyertes Zsuzsa, zeneszerző: Márta István, ének: Hobo, versszöveg: Eörsi István, gyártó: Budapest Filmstúdió-1983, stúdióvezető: Nemeskürty István.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül.