Lemez

Harmadik esély

Foo Fighters: But Here We Are

Kritika

A pandémia alatt is jelentős pörgés volt a Foo Fighters háza táján.

A zenekar 2021 elején jelentette meg Medicine at Midnight című albumát, pár hónapra rá kaptunk tőlük diszkós Bee Gees-feldolgozásokat Dee Gees néven, Dave Grohl kiadott egy önéletrajzi könyvet, tavaly februárban meg kijött tőlük egy horror-vígjáték Studio 666 címmel. A film zenéje 2022. március 25-én jelent meg, de az a nap sajnos nem erről maradt örökre emlékezetes, hanem arról, hogy az együttes dobosa, Taylor Hawkins egy bogotái hotelszobában elhunyt – tíz különböző kábítószer-összetevőt találtak a szervezetében. Grohl a legjobb barátját veszítette el Hawkins személyében, akinek az emlékére tavaly szeptemberben emlékkoncertet szerveztek Londonban, illetve Los Angelesben; a fellépők között Brian May, Roger Taylor, Paul McCartney, Liam Gallagher, Brian Johnson és Lars Ulrich is felbukkant.

Azt nem lehet tudni, hogy felmerült-e a feloszlás gondolata, mindenesetre Grohlék év elején kiadtak egy szűkszavú közleményt, miszerint a zenekar nem szűnik meg. Sőt új albumot jelentet meg, amely „nyers és brutális válasz mindarra, amin a Foo Fighters a tavalyi év során keresztülment”. A beszédes című But Here We Are-on a frontember dobol (a 2005-ös In Your Honor óta először), de a dalokról túl sok mindent nem tudhattunk meg, ugyanis az együttes semmilyen promóciót nem vállalt.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.