Egyszerre érkezik a mozikba és streamingre a Wonder Woman 1984
wonder-woman-1984-general_top_story_lead.jpg
Wonder Woman 1984

Egyszerre érkezik a mozikba és streamingre a Wonder Woman 1984

Mikrofilm

Igazi róka fogta csuka helyzetbe került a Warner Bros. stúdió: nem akarják beleverni az utolsó koporsószöget a filmszínházakba, de azért a bevételről sem mondanának le.

Az idei mozis szezonra gyakorlatilag már keresztet vetehetünk: a koronavírus teljes egészében elmosta a nyári blockbuster-évadot, a második hullám pedig a reménykedő várakozásnak is véget vetett: az új Pixar-mozi, a Dűne-remake és a James Bond következő felvonása is visszavonulót fújt. A mozik egy része ki sem nyitott a tengerentúlon, amelyek mégis, azok pedig nemcsak néznivaló, de közönség nélkül maradtak: a streamingszolgáltatók elárasztották tartalommal a piacot, a nézők pedig a vírus miatt inkább otthon maradtak. Egyedül a Tenet jelentett esemént a nagyvásznon, de egy fecske nem csinált nyarat - a világ egyik legnagyobb mozilánca már be is dobta a törülközőt.

Maroknyi mozi maradt csupán a lyukasra radírozott mozinaptárban: ilyen volt Ryan Reynolds videójátékos vígjátéka, időközben azonban már ez is jövő júliusra költözött. Egyetlen film sorsa maradtkérdéses: a Wonder Woman 1984-é. A mozit eredetileg 2019 decemberében mutatták volna be, de szó volt korábbi, novemberi premierről is, mielőtt kihirdették a végső, júniusi időpontot, ezt szánták volna tehát a nyár egyik első és legnagyobb dobásának. A járvány tavaszi első hulláma idején még mindig bíztak a nyári bemutatóban, és augusztusra költöztették a filmet; mivel azonban a pandémia továbbra is tombolt, októberre tolták a premiert. Már röpködtek a pletykák a jövő évre halasztott debütról, amikor érkezett a hír: Gal Gadot karácsonykor támad majd újra.

A járványhelyzetet és a mozik vergődését látva ebben sem bíztak már sokan, ám a mostani bejelentés szerint a Warner Bros. stúdió szeretne egy esélyt adni a filmszínházaknak – vagy legalábbis nem kíván hozzájárulni azok kivégzéséhez. A Variety értesülései szerint ugyanis kitartanak a december 25-i premier mellett, ám ezzel egy időben az HBO Max nevű streamingszolgáltatón is elérhető lesz a film, ráadásul a Mulan-nal ellentétben extra költségek nélkül, sima előfizetéssel is nézhetővé válik; egyelőre egy hónapig.

Azokon a helyeken, ahol az HBO Max nem elérhető – így Magyarországon is már december 16-án vászonra engedik a szuperhősmozit – kérdés, addigra enyhítenek-e a korlátozásokon, és egyáltalán lesz-e hol vetíteni a filmet.

Hol van már az az idő, amikor a moziláncok megsértődtek, amiért egy stúdió őket kihagyva azonnal online mutatta be portékáját! Ilyen forgalmazási tervvel egészen biztos, hogy a Wonder Woman 1984 nem ér el a tervezett, 1 milliárd dollár körüli világszintű bevételt. Annyi forgalmat azonban a vírushelyzet alakulásától függően generálhat, hogy a mozik világszerte felszínen maradjanak. A Disney-hez hasonlóan pedig a Warner Bros. is szeretné a legjobbat kihozni a helyzetből: előbbi a Mulan mozis bevételeit áldozta be, hogy felturbózza saját streamingplatformja, a Disney Plus előfizetői bázisát (sikerrel, még ha nem is annyira a Mulannak, mint inkább A mandalorinak és a Hamiltonnak köszönhetően); utóbbi pedig szintén abban reménykedik, hogy a képregényrajongóknak köszönhetően a tulajdonában lévő, idén májusban indult HBO Max felveheti majd a versenyt a Netflixszel és társaival.

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.