Folytatás folytatás hátán az HBO új streamingplatformján

  • narancs.hu
  • 2023. április 13.

Mikrofilm

Új Harry Potter-, Trónok harca-, Agymenők- és A törvény nevében-sorozat is érkezik a Max-ra.

Születése óta meglehetősen hektikusan alakul a Warner Bros. stúdió streamingplatformjának története: az HBO Max 2020 tavaszán indult el azzal a nem titkolt céllal, hogy beérje a Netflixet – na és hogy ne maradjon le a versenytársaktól, így például a Disney+-tól. A koronavírus-járvány alatt a platform hamar szárnyra is kapott, ekkor a Warner pedig elsők között jelentette be, hogy új filmjeit ezentúl egyszerre teszi elérhetővé a vásznakon és online (amivel sok mindenkit, köztük Christopher Nolant is kiborítottak), az olyan régi nagy sikereiket mint a Jóbarátok pedig gyorsan visszavették a Netflixtől, ahol addig sokszáz millió dollárért kölcsönben volt. 2021 tavaszára az HBO Max előfizetőinek száma meghaladta a 40 milliót, Magyarországon 2022 márciusában startolt el.

A Warner Bros. és a Discovery áprilisi összeolvadása után azonban reformokat és költségcsökkentést jelentettek be, hirtelen eltűnt a kínálatból A besúgó című magyar sikersorozat, majd leállították a streaming terjeszkedését is, de elkaszálták a már dobozban lévő Batgirl-filmet is, amit a jelek szerint nem is terveznek bemutatni, míg az új Scooby-Doo animációt ugyancsak halottnak nyilvánították, de azért még befejeztették a készítőkkel. Bejelentették az HBO Max megszűnését, a stúdiófőnök pedig kiadta az ukázt:

még több folytatást és még több franchise-t akar.

Ennek fényében nem is olyan meglepőek azok a hírek, amelyeket a cég jelentett be a streaming jövőjével kapcsolatban. A platform neve HBO Max-ról Max-ra változik majd, és a Disney diktálta úton folytatja, azaz további bőröket húz le korábbi sikereiről.

Sorozatformában folytatódik például a Harry Potter, mégpedig a szerző J.K. Rowling produceri részvételével – mindez azonban nem a Legendás állatok és megfigyelésekhez hasonló spin-off, és nem is klasszikus folytatás lesz, hanem inkább reboot, azaz új, ráncfelvarrott formában mesélik el a sagát. Várhatóan az egyes regények külön évadot kapnak, és mivel hét is van belőlük (melyekből 8 film készült), nem túlzott a cég, amikor évtizedes terveket emlegetett. „Fontos számomra a Max elköteleződése, hogy megőrizzék könyveim integritását – épp ezért alig várom, hogy részese legyen az új adaptációnak, amely olyan mélységet és részletezettséget tesz lehetővé, amely csak a hosszú televíziós sorozatokban érhető el” – fogalmazott Rowling.

Ugyancsak folytatódik a Trónok harca, melynek első előzménysorozatát, a Sárkányok házát tavaly mutatták be. Az A Knight Of The Seven Kingdoms: The Hedge Knight két westerosi valószínűtlen hősre koncentrál majd, jelentsen is ez bármit. A sorozat az eredeti show előtt egy évszázaddal játszódik majd, abban az időben, amikor a Targaryen-család birtokolja a vastrónt, és a sárkányok emléke sem fakult még ki. A George R. R. Martin A Hét Királyság lovagja című novelláskötete alapján készülő sorozatot már 2021-ben  bejelentették, akkor még Tales of Dunk and Egg címmel. Jó hír, hogy Martin íróként és producerként is részt vesz majd a munkálatokban.

Újabb bőrt húznak le az Agymenőkről is: a 2007-2019 között 12 évadot megélt sorozatnak jelenleg is fut Az ifjú Sheldon című előzménysorozata, amelynek már bejelentették a hetedik évadát is. Nem tudni, az új show miről vagy kiről szól majd, annyi azonban biztos, hogy spin-off és nem folytatás lesz, részt vesz majd benne az eredeti show alkotója, Chuck Lorre, és feltűnik benne Sebastian Maniscalco komikus és színész.

Ugyancsak folytatják a Démonok közöttet. A 2013-as film már valódi filmes univerzummá fejlődött: 2014-ben érkezett az Annabelle című spin-off, mely önmagában három részt ért meg eddig, de közben az eredeti film is trilógiává bővült 2021-ben, és akkor még nem beszéltünk az olyan vadhajtásokról, mint Az apáca vagy A gyászoló asszony átka. A jelek szerint lapulnak még démonok a szekrényben, ugyanis a franchise-ból sorozat érkezik a Maxra az eredeti film producerének, Peter Safrannak a vezényletével.

Folytatódik A törvény nevében, azaz a True Detective is. Az antológia-széria a Matthew McConaughey és Woody Harrelson főszereplésével készült első évadával robbant be még 2014-ben, az egy évvel később érkező második felvonás már csalódást keltett, hiába volt benne Colin Farrell, Vince Vaughn és Rachel McAdams is. A harmadik felvonásra 2019-ig kellett válni, a Mahershala Alit felvonultató évad pedig végre ismét jobban sikerült a rajongók szerint. A negyedik széria főszerepében Jodie Foster látható majd, a Night Country alcímű évadhoz pedig már előzetes is érkezett.

Animációs sorozatként térnek vissza a 80-as évek klasszikus figurái, a Szörnyecskék, a Gremlins: Secrets Of The Mogwai persze szokás szerint előzménysorozat lesz. A Matt Reeves-féle Batman főgonoszának, a Colin Farrell alakította Pingvinnek saját sorozatát már korábban bejelentették; lerántották azonban a leplet néhány friss, eddig nem hallott projektről is. A Smartless: On The Road egyfajta vicces utazós doku-reality lesz, amely a Will Arnett, Jason Bateman, Sean Hayes triót követi majd nyomon. A The Regime egy európai rezsimről szól majd Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton és Hugh Grant főszereplésével.

Az egyik legérdekesebb újdonság pedig Park Chan-wook legújabb sorozata, amelyet Don McKellarral együtt készít: A szimpatizáns egy kémthrillerbe ágyazott szatíra, amely egy francia-vietnámi kommunista kémről szól, aki a vietnámi háború utolsó napjaiban próbál boldogulni. A főbb szerepekben Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Ky Duyen, Sandra Oh és Robert Downey Jr. láthatóak majd.

A Max május 23-tól lesz elérhető, 16 dolláros havi előfizetési díja pedig megfelel a korábbi HBO Max reklámmentes árának – a magyar helyzetről és árról egyelőre még nincs hír.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.