Visszhang: lemez

Belle and Sebastian: Late Developers

Visszhang

Sokakkal ellentétben a Belle and Sebastian tagjai nem élték meg rosszul a lockdownt:

turnézás helyett bevonultak a próbaterembe és a stúdióba, amelynek végeredményeként tavaly májusban kiadták A Bit of Previous című lemezüket. Most pedig, bő hét hónap elteltével itt a folytatás, az ugyanazon sessionök során rögzített Late Developers. Szokásukhoz híven aranyos szerzeményekkel rukkolnak elő most is: a Hornby-regény filmadaptációjához készült, de a soundtrackre végül fel nem kerülő Juliet Naked már­is megadja az alaphangulatot. Az album a legjobb pillanatokban a zenekar csúcslemezét, a 2006-os The Life Pursuitot idézi: ilyen a Sarah Martin énekelte Give a Little Time, illetve a Stuart Murdoch frontember hangszálait igencsak igénybe vevő The Evening Star. Ugyancsak jó a kicsit a Blondie-t idéző, grúvos When You’re Not With Me, valamint a szövegében Paul McCartney-t és a Wingset, valamint az ő Letting Go című számukat megemlítő So in the Moment. A Wuh Oh néven alkotó Peter Fergusonnal felvett, Scissor Sisters-es hangzású I Don’t Know What You See in Me viszont kifejezetten gyengére sikeredett, a Camera Obscurából ismert Tracyanne Campbell-lel előadott When the Cynics Stare Back from The Wall-lal pedig az együttes meglehetősen közel kerül a Pop, csajok satöbbi című filmben rájuk aggatott „öreg szomorú faszi zenéje” kategóriához. Azért egy koncertnek nagyon örülnénk, de sajnos erre most van a legkisebb esély, a Belle and Sebastian ugyanis hónapok óta mondogatja le a fellépéseit Murdoch krónikus betegsége miatt.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.