Visszhang: lemez

Pet Shop Boys: Nonetheless

Visszhang

Negyven éve jelent meg a Pet Shop Boys első kislemeze.

A West End Girls, bár az még az eredeti, Bobby O által gondozott verzió volt, és nem a végső változat, amely másfél évvel később sztárokat faragott Neil Tennant és Chris Lowe kettőséből. A duó a jubileumot visszatekintés helyett új albummal ünnepli, ez immár a tizenötödik a sorban. A producer ezúttal James Ford lett, aki azért kapta meg a munkát, mert nagyon jól ért a vonós hangszerelésekhez (közben neki is van egy elektronikus tánczenei duója, a Simian Mobile Disco). Háromlemeznyi kihagyás után a Nonetheless ismét nagy kiadónál jelent meg, és ugyan nem remekmű, de kiválóan illeszkedik a gazdag életműbe. Ford remek munkát végzett, a vonósok valóban hangsúlyosak a New Bohemiában és a kicsit sanzonos, filmzenés The Secret of Happinessben. A táncos Bullet for Narcissusban és az elektromos, The Schlager Hit Parade-ben akusztikus gitár is szól, de összességében az analóg szintetizátorok dominálnak. A Loneliness és főleg a Why Am I Dancing túlságosan is Pet Shop Boys-os lett, viszont ezeket remekül ellenpontozza a Feel és a Rudolf Nurejev emlékét ápoló Dancing Star, bár az utóbbi dal megjelent már Domino Dancing címmel. A központi darab vitathatatlanul a New London Boy: arról szól, amikor a tinédzser Tennant a hetvenes évek elején a fővárosba költözött. Bowie-t és a Roxy Musicot is megemlítő szöveg a frontember szerint olyan, mintha a hiányzó rész lenne a Being Boring második és harmadik versszaka között, és ennél tényleg nem is kell több.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.