Visszhang: film

Rubikon – A Föld végnapjai

  • 2023. április 12.

Visszhang

Már megint egy űrállomás legénysége éli csak túl a Föld ökoszisztémájának összeomlását...

...már megint be kell olvasni az emberiség jövőjét tönkretevő gazdagoknak, akiknek csak a haszon fontos, de majd ők is rácsesznek a végén – minden évben kijön egy-két ilyen film. A modernség itt már nyilván a forgatókönyvnél elkezdődött: komputerrel van írva, az hétszentség, mert egy embernek véletlenül is eszébe jut valami fordulat, amelyet még nem láttunk, a gép meg csak azt kezeli, amit beletápláltak (más filmek sztorijait).

Ez a sci-fi osztrák (!) produktum, így az amerikai termékeknél szerényebb büdzséből, hát, nem telt különösebb látványvilágra, úgyhogy a filmidő nagy részét a papundekli űrhajódíszletben letudott bolyongás meg az áltudományos-áltechnológiai hablaty tölti ki (a filmbéli „kémikus” simán elhiszi, hogy az ő kilélegzett szén-dioxidjától lesz több oxigén az űrállomáson – a hetedikes tankönyvvel elfelejtették kiegészíteni a filmíró szoftver adatbázisát), továbbá megrémülés röhejes effektektől (felrobban pl. egy űrsikló a légüres térben – és hallani a hangját az űrállomáson), viszont legalább az összes szereplő ellenszenves és hiteltelen.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.