Könyv
Én és ének
Rímeit és merész szóképeit, kifacsart mondatait egyre inkább a színpadi műveire tartogatja, legutóbb épp a Budaörsön bemutatott Cyrano de Bergeracban gúnyolta ki önmagát, noha nem is kellett.
A való világban túlféltjük, az online térben magukra hagyjuk a gyerekeinket
Jonathan Haidt új könyve szerint a pokolba vezető út okostelefonnal van kikövezve, a Z generáció mentális rosszulléte pedig nem misztikus sorscsapás, hanem a digitális világ szabályozatlansága és a valóság túlszabályozása okozza.
Andreï Makine: Az örmény barát
Ez a tizenötödik magyarul is megjelent könyve az oroszországi Krasznojarszkban született, de a francia irodalmat képviselő, Goncourt-díjas szerzőnek, így tudható, mit kapunk: kanyargós szöveget, elvágyódást és hatalmas bölcsességeket.
"Íróként sosem vagyok egyedül, és sosem unatkozom"
Kerékbe tört sorsok
Márton László drámakötetét olvasva alapélményünk a sötét irónia lehet, amely időnként a groteszk, már-már morbid humor felé billen.
Mit akartak a nagyhatalmak Közép-Európától és Magyarországtól a 20. században?
Kinek a pap
Ki gondolta volna, hogy egy 1970-es születésű temesvári református lelkésznő pályakezdő íróként az elmúlt évek egyik legkísérletezőbb magyar nyelvű prózakötetével rukkol elő? Mátyus Melinda hat, olykor kisregény terjedelmű elbeszélése merészen, nagyon nem konvencionálisan szól Istenről, hitről, testről, nemzetiségi létről.
Marék Veronika: „Nem szeretem, ha egy mese csak édelgés, és nincs benne mélység”
Robert Seethaler: A névtelen kávéház
A regény hőse, Simon a háború alatt elveszítette apját, anyját.
Ecsédi Orsolya: Tárgyalhatunk! – Versek rólunk
A szerző első verseskötete a kiskamaszokat szólítja meg.