Képregény lesz az Oscar meglepetésfilmjéből

  • Szabó Ádám
  • 2020. március 2.

Mikrofilm

Csak nehogy szuperhős-adaptáció legyen ebből is!

Az Élősködők a tavalyi év legjobb filmje és legnagyobb nemzetközi szenzációja volt, amely történelmet írva elnyerte a Legjobb film Oscar-díját  és még az is lehet, hogy ezzel az egész oscarosdit megmentette.

Trumpnak kevésbé jött be a dél-koreai mozi diadala, rajta kívül azonban a világon mindenhol zabálják a filmet. Korábban mi is megírtuk, hogy a siker hatására amerikai sorozat készül a filmből az HBO-ra.

A legjobb film díját elnyerő Élősködők című dél-koreai alkotás rendezője, Bong Dzsun Ho Kang Ho Szong színésszel

A legjobb film díját elnyerő Élősködők című dél-koreai alkotás rendezője, Bong Dzsun Ho Kang Ho Szong színésszel a díjátadón

Fotó: MTI/AP/Invision/Chris Pizzello

Az Indiewire híradása szerint az Élősködők Cannes-i premierjének évfordulójára a Grand Central Publishing kiadja a film kérpegényformátumát. Nem hagyományos képregényről van azonban szó: Dél-Koreába már korábban megjelent könyvalakban a film storyboardja (képes forgatókönyve), amit maga a rendező, Bong Joo-ho rajzolt. Ezt adják ki az Egyesült Államokban a jól hangzó képregény címszó alatt. A rajzok mellett tartalmazni fogja a dialógusokat, valamint a rendezői és kamera-instrukciókat is. A kiadó szerint így betekinthetünk a film színfalai mögé és egy újabb szempontból szembesülhetünk annak zsenialitásával.

Az Élősködők az Egyesült Államokban közel 50 milliós bevételt produkált, amivel ott van minden idők 5 legjobb eredményű külföldi filmje között. A mozi kizárólagos forgalmazási jogát a tengerentúlon a Hulu nevű streamingplatform szerezte meg.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.