Visszhang: tévésorozat

The Buccaneers

Visszhang

Egy világban, amely (reményei szerint legalábbis) folyamatosan előrehalad, nem tűnik akkora számnak egy letűnt kort a jelenünkre vetítve látványos tanulságokra bukkanni. De nem unjuk meg.

A legideálisabb a 19. század, amely tálcán kínál olyan, modern kort is ébren tartó témákat, mint a feminizmus. Valójában minél régebbre tekintünk vissza, annál rosszabb helyzetben találjuk a nőket, ám más éra nem kecsegtet az érvelés szempontjából kulcsfontosságú abroncsos kosztümökkel, sőt az alapjaiban szükségtelennek beállított, mégis főmotivációként használt romantika vonzerejével sem.

A történet, ahogy az lenni szokott, a főszereplői szépségű lány esztétikailag kevésbé praktikus, okos, makrancos barátnőjéről szól, aki kitűnik a többiek közül, mert nem prioritás számára a házasság. Persze ettől még (vagy épp ezért) számos férfi omlik a lábai elé, amikor barátnőivel férjkeresés céljából meghívást kapnak Londonba. Igen ám, de a felvilágosult New York-i lányok nem nyelik olyan könnyen a karót, ahogy azt az angol férfiak szeretnék. Ezek a hölgyek nem átallnak hangoskodni, kacarászni, sőt mezítláb körtáncolni sem. Elvégre, ilyenek a nők…

A talán A Bridgerton család sikerén felbuzduló, de a Meggyőző érvekre inkább hasonlító regény­adap­táció hömpölygő történetfolyama magával ragadó, ám a sorozat néhol olyan bénán kampányol a túl nedves ecsettel megfestett nőalakjaival, hogy az emberben felmerül, tényleg jó ötlet volt-e hagyni ezt az emancipációt.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).