Vége a búcsújárásnak a lombkoronasétánynál

  • narancs.hu
  • 2023. április 30.

Kis-Magyarország

Lezáratta a látványossághoz bevezető utat Nyírmártonfalva polgármestere.

„Magánterület! Illetékteleneknek belépni tilos!” – olvasható a táblán, amelyet vasárnap vett észre és fotózott le a magyarnarancs.hu egyik olvasója Nyírmártonfalva határában, a most már Európa-hírű lombkoronasétányhoz bevezető út elején.

Olvasónk a fotóhoz mellékelt üzenetében azt írja, hogy egy barátja most nézte volna meg közelebbről a látványosságot, de így már nem mert bemenni az útra. Nem baj, mert az aszfaltútról is lehet látni.

Mivel a négy méter magas, nyolcvan méter hosszú szerkezet mellett áll egy kilátó is, amely korábban készült, olvasónk szerint nem lehetne lezárni ezt a területet, hiszen a kilátó is a köz javára létesült. A terület tulajdonosa Filemon Mihály agrárvállalkozó, Nyírmártonfalva polgármestere, aki azzal vált híressé, hogy egy uniós projekt keretében olyan erdőben valósította meg az „erdőközjóléti beruházást”, ahol idő közben ki kellett vágni a fákat.

A különös beruházásról először az Átlátszó és Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő számolt be. Az ellenzéki politikus szerint ez a beruházás az uniós pénzek ellopását szemlélteti.  A nyírmártonfalvai polgármester a cikk megjelenése után kilátásba helyezte, hogy pert indít minden újság ellen, amely nem a tényeket hozza nyilvánosságra a lombkoronasétánnyal kapcsolatban. Filemon Mihályt a Magyar Narancs is kereste, de nem sikerült vele beszélni, e-mailben elküldött kérdéseinkre sem válaszolt. 

Így csak a Facebookon közzé tett érveit idézhettük azzal kapcsolatban, mit gondol a beruházásról.

Arról, hogy a köz javára létesített sétányhoz bevezető utat most miért zárta le, nem ír a közösségi oldalon. Feltételezzük, azért, mert úgy ítélte meg, túl sokan akarják megnézni közelről.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.