A szerk.
A szerk.
Mindennek ellenére
Miután a kormány hónapokig elzárkózott a pedagógusok soron kívüli oltásától, a múlt héten bejelentették, hogy mégis előreveszik az iskolai, óvodai és bölcsődei dolgozókat az oltási tervben.
MaNcs 33. évf. 13. sz. (2021-04-01)
Miután a kormány hónapokig elzárkózott a pedagógusok soron kívüli oltásától, a múlt héten bejelentették, hogy mégis előreveszik az iskolai, óvodai és bölcsődei dolgozókat az oltási tervben.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) költözhet a Szabolcs utcai hajléktalankórházba, adta hírül vasárnap délután a Magyar Nemzet.
A múlt héten közleményt adott ki Szájer József, a Fidesz volt európai vezérfigurája, amelyben tudatja mindenkivel, hogy ő mostantól magánember, mert becsengetett 250 eurót, cirka 93 ezer forintot, mely összeget most udvariasságból nem számolunk át semmire, úgyis csak hamburgerre lehetne.
Miért magas a beoltottak aránya Amerikában és Nagy-Britanniában, és miért alacsony az EU-ban? Négy fő problémában keresendő a válasz.
Hány emberre van szükség egy lélegeztetett beteg hasra fordításához? Mikor van baj egy Covid-intenzíven? Az aneszteziológus, intenzív terápiás orvossal a Covid-ellátásról beszélgettünk.
Megpróbáltuk meghatározni, milyen logikát is követhetett a kormány a járvány kezelésében, és hogyan jutottunk el a több mint 20 ezer áldozatig.
Komolyan lehet-e venni egy olyan kormány integrációs törekvéseit, amely kampányt épített arra, hogy ne kelljen kifizetnie a szegregáltan oktatott roma gyerekeknek megítélt kártérítést?
Tiba István, a körzet parlamenti képviselője minden alkalmat megragad, hogy a jelenlegi független önkormányzatot támadja.
Buszvezetők, tanárok, köztisztviselők, börtönőrök érdekképviseletei álltak ki a sztrájkoló munkások mellett.
Miközben a Közép-Balkán a járvány következményeivel küzd, parlamenti választások zajlottak Montenegróban és Koszovóban; áprilisban Albánia a soros. Bontakozik az összalbán jövőkép.
Egyik legújabb munkája a Károlyi Katalin hangjára és Radnóti versére írt, s Kurtág Györgynek ajánlott Gyökér. Thomas Adès angol kortárs zeneszerzővel beszélgettünk.
Monarchista artpunkjuk az egyik legegyedibb színfoltja a hazai undergroundnak. Dorozsmai Gergő gitáros-producerrel, Szabó Csaba gitáros-billentyűssel és Szurcsik Erika énekessel szeráfkórusokról, nem hivatalos feloszlásukról és a Nélküled-botrány ihlette magyar himnuszukról is beszélgettünk abból az alkalomból, hogy hosszabb szünet után, 2020 végén dupla lemezzel tértek vissza.
A már 30 pluszos Korai Öröm családfáján számos hajtásra lelhetünk: a korábbi leágazások (például az organikus folyamatzenében utazó Korai Trancemission) nyomdokain jött létre még 2018-ban a Korai Electric.
Az experimentális jazz-rockban utazó, megalakulása óta többször is átszervezett zenekar nevének hallatán könnyen hihetjük azt, hogy külföldi formációval van dolgunk, és nem is járunk messze a valóságtól.
Az amszterdami Rijksmuseum a nemzetközi nőnap alkalmából jelentette be, hogy története során először három festőnő, Judith Leyster, Rachel Ruysch és Gesina ter Borch egy-egy képét is elhelyezik az intézmény dísztermében.
Atwood 1988-ban, három évvel A szolgálólány meséje után írta a Macskaszemet, jóllehet – mint azt egy akkori interjúban elárulta – az alapötlet már 1964-ben megfogalmazódott benne, és néhány korai jegyzetét fel is használta a regényhez.
Jól köll spilázni, és kész! – ha igaz, hajdanán ily keresetlen és ízes egyszerűséggel sommázta a színészet lényegét Kiss Manyi, s neki talán tényleg csupán ennyit kellett tennie.
E regény nem más, mint „egy kísérlet, hogy elkapja az emberi hangot” – állítja a szerző.
Most különösen ismerős lehet az érzés, hogy az egyik nap olyan, mint a másik.
Jelen kötettel vált teljessé a magyar García Márquez-kiadás.
Egy premier utáni fogadáson hozzám lépett egy nagyon kedves fiatal hölgy: „A nagymamám szeretne önnel beszélni, volna kedves odafáradni hozzá?” Már nehezen mozogtál, mégis, kiszolgáltatottságodban magabiztos, elegáns és energikus voltál.
Rövid hírek: vírus, vulkánkitörés, hurrikán és mindenféle istencsapása. Plusz izgalmas tudományos felfedezések.
Javier Valdivielso Odriozolával, a Cervantes Intézet igazgatójával beszélgettünk
Amikor Sztupa és Troché árulták a szörnyeket, szereztek egy szőnyeget.
Ez a természetes hulladékgazdálkodási módszer nem macerás, és már a városokban is egyre több lehetőség adódik rá.
A Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeuma 2016 óta rendezi meg ezt a kiállítást: mindig az előző év legfontosabb fővárosi (azon belül speciálisan középkori) régészeti ásatásainak szinte még „földszagú” leleteit tárják elénk.
„Legfőbb célunk, hogy a magyar közönséggel és a betérő külföldiekkel is megismertessük és megszerettessük az eredeti thai ízvilágot, s ebben a Thaiföldről érkezett szakácsaink vannak segítségünkre.”
Örökbefogadásról, szülőségről, kiábrándulásról beszélgettünk a magát zöld mozgalmárként, szivárványanyukaként aposztrofáló Kaufer Virággal.
Ez után a minden részletet pró és kontra, lenyűgöző alapossággal számba vevő és kontextusba helyező dokusorozat után (4 óra tömény adatközlés és vallomás!) csak Woody Allen legelvakultabb hívőinek marad kétségük afelől, hogy az ikonikus rendező vajon tényleg abuzálta-e az eset időpontjában mindössze 7 éves fogadott lányát.
A fűz egyebek közt az élet, a termékenység fája, de a rontás, a boszorkányok és a halál fája is.
Molesztálta-e Woody Allen örökbe fogadott lányát, a hétéves Dylan Farrow-t, miközben épp Mia Farrow-val hadakozott? Ezt eleveníti fel az HBO Allen kontra Farrow című dokumentumsorozata.
A lány szegény virágárus, aki bollywoodi filmeken ábrándozva igyekszik egérutat nyerni a csúnya realitás elől, amíg arra vár, hogy őt is megmentse egy izmos herceg.
Virág és Nóra úgy döntenek, hogy örökbe fogadnának valakit.